Tiskové zprávy

26. červen – den, který změnil svět maloobchodu

USA, stát Ohio, město Troy; 26. června 1974, 08.01. Pokladní Sharon Buchananová skenuje na pokladně poprvé v historii v ostrém provozu standardní čárový kód na obalu produktu. Jednoduchý čin změnil maloobchodní svět. Tušila paní Sharon v tu chvíli, že o 40 let později se bude tento úkon doprovázený charakteristickým pípnutím provádět 5 miliardkrát denně, ve více než 150 zemích světa?

Číst více

Sledovatelnost produktů: Expertní skupina EU doporučuje standardy GS1

Přijetí standardů GS1 v rámci globálního dodavatelského řetězce podle EU představuje nejlepší způsob ke zlepšení sledovatelnosti, rychlejšímu stažení problematických produktů z trhu a zvýšení bezpečnosti spotřebitelů.

Číst více

Nová evropská legislativa o značení potravin: větší bezpečnost a informovanost spotřebitelů

Ke konci roku 2011 vstoupilo v platnost nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Pravidla pro označování potravin upravená tímto nařízením nabývají účinnosti 13. prosince 2014, s výjimkou ustanovení týkajícího se povinného uvádění výživových údajů, které se použije až od 13. prosince 2016. Mezi obecnými cíli, které nařízení sleduje, není jen volný oběh potravin v rámci evropského trhu, ale také vysoká úroveň ochrany veřejného zdraví a zájmů spotřebitelů.

Číst více

Nařízení EU 1169/2011 o poskytování informacím spotřebitelům aneb Informace o výrobcích v digitálním věku

Přijetí Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1169/2011 a připravovaná novela zákona o potravinách dává nový rozměr diskusím ohledně sdílení dat, datové kvalitě a synchronizaci kmenových dat podle globálních standardů celosvětové neziskové standardizační organizace GS1. Efektivní sdílení kvalitních kmenových dat je klíčovým aspektem obchodní komunikace v rámci každého logistického řetězce. Využívání synchronizovaných kmenových dat přináší vysokou úroveň kvality dat, snížení nákladů i rychlejší zavádění nových produktů na trh. GS1 GDSN® je systém, který propojuje obchodní partnery prostřednictvím certifikovaných datových katalogů. Kmenová data jsou dostupná napříč sítí těchto katalogů díky globálnímu registru.

Číst více

GS1 podporuje soutěž Speed Docking 2014

Hlavními spojenci účastníků soutěže Speed Docking 2014 v České republice jsou standardy GS1!

Číst více

V Praze bude otevřeno centrum pro testování EPC/RFID

V prosinci tohoto roku bude v prostorách GS1 Czech Republic v Praze otevřeno centrum pro podporu praktických aplikací EPC/RFID technologie. Záměrem sdružení je poskytnout nezávislé zázemí pro testování reálných a plánovaných řešení pro soukromý i veřejný sektor.

Číst více

Třicátiny, jak mají být!

Sdružení GS1 Czech Republic, člen globální standardizační organizace GS1, oslavilo třicet let od svého založení. Narozeninový dort ochutnalo více než 170 hostů z řad uživatelů Systému GS1, technologických partnerů, zaměstnanců GS1 Czech Republic a pamětníků – lidí, kteří byli před třiceti lety „u toho“.

Číst více

Kosmetický sektor: Revoluce v logistice dobývá Evropu

Zvyšování bezpečnosti a ochrany zdraví zákazníků kosmetického sektoru na evropském kontinentu je klíčovým cílem nařízení č. 1223/2011 Evropské unie. Tato regulace vstoupila v platnost 11. července 2013. Na organizaci GS1 se nyní obracejí výrobci kosmetiky, aby jim pomohla v nutné optimalizaci

Číst více

Makro/Metro zavádí standardy GS1 pro logistickou etiketu

Snaha významným způsobem zrychlit příjem a naskladnění zboží vedla společnost MAKRO/METRO Cash & Carry k zavedení elektronických dodacích listů DESADV D.01B s SSCC kódy (Serial Shipping Container Code).

Číst více

Pozor, absence standardních systémů sledovatelnosti na českém trhu!

Možnost efektivního dohledání konkrétní položky je v poslední době mimořádně živým a diskutovaným tématem. Stalo se již bohužel pravidlem, že společnost neřeší problematiku sledovatelnosti preventivně. Reaguje většinou až na problematické kauzy, které hrozí přerůst ve výrazné zdravotně-bezpečnostní riziko, či dokonce končí tragicky.

Číst více

Strana 1/3« První stránka Předchozí stránka 1 2 3 Další stránka Poslední stránka »