Portál RFID-EPC.cz v novém

Webové stránky rfid-epc.cz od roku 2007 seznamují laické i odborné čtenáře s děním ve světě RFID. V prosinci byla spuštěna nová verze portálu, uzpůsobená pro mobilní zařízení. Změn doznal také systém rubrik a publikování článků autory mimo kmenovou redakci je nyní snazší.

nahled rfid epc web_1Poslání portálu spočívá v poskytování nezávislých informací o projektech a vývoji na trhu technologií RFID. Otevřená informační platforma vytváří prostor pro sdílení zkušeností a názorů na pilotní projekty, implementace nebo na nové možnosti, které tato technologie přináší.

Publikovat článek může každý bez ohledu na to, zda je zástupem komerčního subjektu, neziskové organizace nebo individuálním návštěvníkem; stačí jen kontaktovat koordinátora projektu.

S cílem přizpůsobit stránky pro mobilní zařízení, zjednodušit systém rubrik a usnadnit publikování článků neregistrovanými autory, proběhl redesign stránek. Modernizace má současně posílit pozici webu jako jediného tuzemského portálu zaměřeného na technologie radiofrekvenční identifikace a standard EPC.

Grafický návrh uživatelského rozhraní byl pečlivě připravován s vědomím vzrůstajícího množství chytrých mobilních zařízení i nutnosti kvalitního zobrazení a rychlé orientace na malých obrazovkách telefonů i větších tabletech. Společnost WDT vytvořila webovou prezentaci s responzivním chováním, která svůj vzhled, navigaci a celkové chování automaticky upravuje podle velikosti displeje daného zařízení. Základním principem úprav pro mobilní zařízení je zajištění dobré čitelnosti a ovladatelnosti dotyky (větší plochy pro odkazy, tlačítka apod.).

Inovovaná struktura rubrik lépe reflektuje vývoj na trhu aplikací technologie RFID. S cílem zapojení co nejširší autorské komunity byl zjednodušen proces vkládání článků externími autory.

Tvůrci webu rfid-epc.cz vyzývají komunitu uživatelů RFID technologií, dodavatelů systémů na bázi RFID i zástupců akademické sféry: podělte se s ostatními čtenáři o informace o vašich nových produktech, řešeních, zajímavých projektech. Publikujte případové studie, přinášejte zprávy o spolupráci v klastrových projektech.
Informujte o aktuálním dění ve vašich univerzitách, laboratořích, publikujte výstupy projektů a spolupráce s veřejnou a komerční sférou, novinky z kooperace s ostatními laboratořemi a instituty.

Inspirujte se – a inspirujte ostatní!

www.rfid-epc.cz