Napsali o nás v roce 2012

Prosinec 2012

 • Absence standardních systémů sledovatelnosti na českém trhu
  Autor:
  Ing. Michal Bílý
  Abstrakt: Možnost efektivního dohledání konkrétní položky je v poslední době mimořádně živým a diskutovaným tématem. Stalo se již bohužel pravidlem, že společnost neřeší problematiku sledovatelnosti preventivně. Reaguje až na kauzy, které hrozí přerůst ve výrazné zdravotně-bezpečnostní riziko, či dokonce končí tragicky.
  Zdroj: Retail Info Plus, vydavatelství Press 21 s.r.o., prosinec 2012, strana 22–23

Říjen 2012

 • Kvalita čárových kódů jako konkurenční výhoda
  Autor:
  Mikuláš Černý
  Abstrakt: O kvalitě čárových kódů procházejících přes platební terminály se v ČR hovoří stále častěji. Tuzemský maloobchodní trh si s jistým zpožděním za vyspělými západními ekonomikami uvědomuje naléhavost problému špatné čitelnosti čárových kódů.
  Zdroj: Nebezpečný náklad, říjen 2012, strana 24–25

Červenec/Srpen 2012

 • Špatný kód = fronta u pokladny
  Autor: Michael Šimek
  Abstrakt: Kvalita čárových kódů je v poslední době v České republice velmi často diskutovaná, a to zejména v souvislosti se stupňujícím se tlakem několika významných obchodních řetězců na zvýšenou efektivitu odbavování produktů v místech konečného prodeje.
  Zdroj: Retail Info Plus, vydavatelství Press 21 s.r.o., červenec/srpen 2012, strana 28–29
 • Ochrana spotřebitele, stop plýtvání
  Autor: Ing. Petr Bílek
  Abstrakt:
  Několikrát do roka Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejňuje na svých stránkách výsledky kontrol v prodejnách maloobchodních řetězců. Z nich je patrné, jak obchodníci manipulují s daty minimální trvanlivosti. Organizace GS1 zařadila do svého portfolia datových nosičů pro AIDC (Automatic Identification and Data Capture - automatická identifikace a sběr dat) před několika lety symboliku GS1 Databar. Vysoká hustota dat umožňuje na ploše stávajících symbolů EAN/UPC identifikovat další důležitá data, a to až do 72 numerických znaků. Bez problémů tedy lze do symbolu vměstnat například šarži a datum minimální trvanlivosti.
  Zdroj: Svět balení, vydavatelství ATOZ Studio s.r.o., 7–8/2012, strany 34–36.

Červen 2012

 • RFID v evropské železniční dopravě
  Autor: Ing. Ivo Hruban, PhD.; Ing. Hana Císařová
  Abstrakt: Na konci května se v Praze v sídle společnosti GS1 konal seminář zaměřený na použití technologie RFID v železniční dopravě. Projekt na zavedení RFID pro potřeby železniční nákladní dopravy byl zahájen v roce 2008 ve Švédsku. GS1 je globální standardizační organizace se sídlem v Bruselu, přesto se švédská pobočka této společnosti pustila do problematiky identifikace železničních vozidel pomocí technologie RFID s využitím informací z celé Evropy.
  Zdroj: Logistika, vydavatelství Economia, 6/2012, strany 28–29.

Duben 2012

 • Jsou 2D symboly vhodné pro maloobchod?
  Autor: Ing. Petr Bílek
  Abstrakt:
  Intenzita vývoje v oblasti identifikačních a komunikačních technologií je zejména v období po přelomu tisíciletí překvapením téměř pro každého. Oblasti nově uváděných internetových aplikací, sociálních sítí, mobilních telefonů apod. jsou přiklady, které by ještě před 20 lety mohly být považovány za odvážné sci-fi. V tomto hektickém prostředí současně probíhá i méně znatelný vývoj tak samozřejmých nástrojů, jakými jsou nosiče důležitých informací pracující na bázi lineárních či dvoudimenzionálních čárových kódů.
  Zdroj: Retail Info Plus, vydavatelství Press 21 s.r.o., duben 2012, strana 18–19.

Březen 2012

 • Studie efektivity EDI komunikace
  Autor: RNDr. Jaroslav Flejberk
  Abstrakt:
  Na jaké úrovni je EDI komunikace v Česku a jak vidí její budoucnost uživatelé? Po prvním průzkumu na toto téma, realizovaném v roce 2008, provedla organizace GS1 Czech Republic ve druhé polovině roku 2011 jeho opakování.
  Zdroj: Logistika, vydavatelství Economia, 3/2012, strany 32–33.

Únor 2012

 • Pravidla pro přiřazování GTIN
  Autor: Ing. Michal Bílý
  Abstrakt:
  Seriál týkající se základních pravidel pro přiřazování GTIN, Global Trade Item Number, globálních čísel obchodních položek, který začal loni v únorovém a pokračoval v dubnovém Světě balení, vstupuje v tomto čísle do závěrečné fáze. Bude tak naplněno devět kapitol obecných oblastí, do nichž lze jistě zařadit většinu příslušné problematiky. Pokračujme tedy v pohledu na korektní přiřazení globálně unikátní identifikace obchodních položek a související zodpovědnosti za bezproblémové vedení příslušného databázového pole, věnujme se oblasti obchodních značek, výroby, působení cen a sezonních vlivů.
  Zdroj: Svět Balení, vydavatelství ATOZ Studio s.r.o., 1–2/2012, strany 48, 50 a 51.

Leden 2012

 • Nepodceňujte spotřební materiál!
  Autor: Václav Podstawka, Ing. Michal Bílý
  Abstrakt:
  Identifikace logistických jednotek pomocí čárových kódů prokazatelně přispívá k odstranění chybovosti a k podstatnému zefektivnění logistických procesů. Podmínkou správné a rychlé identifikace je dostatečná kvalita tisku čárových kódů, která zajistí bezproblémovou čitelnost.
  Zdroj: Transport a logistika, vydavatelství Luxor Media, s.r.o., 1–2/2012, strana 66–67 
 • RFID a globální standard EPC
  Autor: Kolektiv autorů
  Abstrakt: Článek popisuje základní principy a funkce technologie RFID a globálního standardu EPC. Zároveň vysvětluje, jaké přínosy tato technologie má, jaké pracovní skupiny a sítě laboratoří se na jejím rozvoji podílí a představuje portál RFID-EPC (www.rfid-epc.cz ), který provozuje GS1 Czech Republic.
  Zdroj: DPS - odborný časopis pro vývoj v oboru elektroniky, leden/únor 2012, strana 8–9

Další články z jiných periodik