Info 859 číslo 51, červen 2017

INTERVIEW: Torben Emborg, Nestlé Česko; Jozef Šimo, Makro C&C ČR

Na sklonku loňského roku přešla Česko-Slovenská iniciativa ECR plně pod záštitu GS1 Czech Republic. Obdobný model je běžný v mnoha zemích, kde je ECR aktivní. Co bude tento krok pro další vývoj platformy a celé spolupráce v dodavatelském řetězci znamenat? Jaké aktuální úkoly před ECR stojí? V netradičním dvojrozhovoru odpovídali předsedové tuzemské iniciativy ECR, generální ředitel Nestlé Česko Torben Emborg a Jozef Šimo, vedoucí oddělení Supply Chain Planning ve společnosti Makro Cash & Carry ČR.
Více INTERVIEW: Torben Emborg, Nestlé Česko; Jozef Šimo, Makro C&C ČR

Více

Plýtvání potravinami – výzva pro ECR

Odhaduje se, že až třetina veškerých potravinářských výrobků vyprodukovaných po celém světě skončí nespotřebována a podléhá náročné likvidaci. Jde o globální problém ekonomický, ekologický i etický. Moderní logistické koncepty na bázi globálních standardů Systému GS1 mohou významným způsobem pomoci snížit ztráty způsobené neefektivními procesy ve výrobě, skladování i na prodejní ploše.
Více Plýtvání potravinami – výzva pro ECR

Více

UDI pro Evropu

V dubnu letošního roku byla vydána dvě nová nařízení EU o zdravotnických a diagnostických prostředcích in vitro, která v Evropě zavádějí systém UDI. Účinnost jednotlivých nařízení bude rozdílná. Nařízení týkající se zdravotnických prostředků bude účinné od května 2020, tedy již za tři roky, účinnost druhého nařízení je posunuta až na květen 2022.
Více UDI pro Evropu

Více

Časté chyby při realizaci čárového kódu GS1 DataBar

Lineární čárový kód GS1 DataBar přináší konec čtyřicetileté dominance symbolů EAN/UPC v pokladních zónách maloobchodů. Má řadu předností: Jako datový nosič umožňující ve verzi Expanded kódování dynamických dat slouží řetězcům zejména k načítání data minimální trvanlivosti nebo použitelnosti, šarže a hmotnosti produktu na pokladně.
Více Časté chyby při realizaci čárového kódu GS1 DataBar

Více

GDSN na českém trhu konečně realitou

Pro standardizaci výměny produktových kmenových dat v českém retailu znamenal začátek roku 2017 významný mezník. Po roce a půl příprav vedených pracovní skupinou zřízenou GS1 Czech Republic začal první obchodní řetězec, dm drogerie markt, přijímat kmenová data od svých dodavatelů přes GDSN v běžném provozu. Data navíc zasílají dodavatelé nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, kde se GDSN již běžně používá.
Více GDSN na českém trhu konečně realitou

Více

Globus systematicky zkvalitňuje čárové kódy

Již šesté kolo verifikace kvality čárových kódů proběhlo v maloobchodním řetězci Globus. Výsledky jednoznačně potvrzují pozitivní dopad dlouhodobé spolupráce s GS1 Czech Republic. Všechny měřené produkty z oblasti mléčných výrobků, která má kvůli používaným obalovým materiálům vyšší nároky na kvalitní provedení čárových kódů, vykázaly významné zlepšení.

Více

EDI ve společnosti Tereos TTD

Jeden z akreditovaných partnerů GS1 Czech Republic, společnost Kodys, implementoval řešení pro vysledovatelnost produkce tuzemské cukrovarské a lihovarské jedničky, společnosti Tereos TTD. Jako osvědčený technologický partner s důkladnou znalostí výrobních a intralogistických procesů klienta později získal zakázku na integraci EDI komunikace do podnikového systému cukrovaru.

Více

Globalní certifikace kvality datových služeb

Celosvětová organizace GS1 představila začátkem roku nový program, který má za cíl zlepšit přístup ke správě kmenových dat s důrazem na jejich kvalitu.

Více

Strana: 1/2« První stranaPředchozí strana12Následující stranaPoslední strana »