Info 859 číslo 49, červen 2016

Interview: Tomáš Sláma, Markant Česko: »Rozvoj GDSN pohání potřeba kvalitních dat i e-commerce«

V posledních letech významně roste zájem o zefektivnění výměny kmenových produktových dat. Tato tendence vedla počátkem roku 2015 k založení pracovní skupiny pro GDSN v České republice pod vedením GS1 Czech Republic. Po roce a půl nastává Den D, spuštění pilotního projektu. Podrobněji nám o něm poví Tomáš Sláma, jednatel společnosti Markant Česko, která se výrazně podílí na zavádění GDSN v ČR a pracovní skupině poskytuje projektovou podporu.
Více Interview: Tomáš Sláma, Markant Česko: »Rozvoj GDSN pohání potřeba kvalitních dat i e-commerce«

Více

GDSN: Kvalitní kmenová data v ČR již letos

Sektor maloobchodu se vyznačuje vysokou mírou interakce mezi velkým počtem obchodních partnerů. Tato vzájemná spolupráce zajišťuje, že je koncovým zákazníkům od dodavatelů přes logistická centra a prodejny obchodníků dodáváno požadované zboží. Jak různorodost, tak objem rychloobrátkového zboží jsou přitom obrovské. Používání společných standardů je proto nezbytná podmínka fungování tohoto specifického dodavatelského řetězce.
Více GDSN: Kvalitní kmenová data v ČR již letos

Více

Pilotní projekt fTRACE odstartoval

Šance pro sledovatelnost! Platforma fTRACE, která byla prvně avizována v našem periodiku již před rokem, dostává konkrétní podobu. K původním iniciátorům této aktivity, tj. partnerům METRO Group a GS1 Germany, se na německém trhu přidali další důležití hráči (významní obchodníci Edeka, Kaufland, Lidl a Transgourmet). Počet zařazených GTIN ze sektorů masa a produkce z ryb, tedy konkrétních položek v databázi fTRACE, přesáhl počet 40 000. Dodavatelů zapojených do projektu bylo v době uzávěrky časopisu 280 a pocházeli celkem z 20 zemí.
Více Pilotní projekt fTRACE odstartoval

Více

Masivní inovace GDSN

Hlavní téma odborných diskusí a nejvýznamnější milník za posledních několik let pro všechny aktivní uživatele datové synchronizace, obrovský objem práce pro všechny poskytovatele certifikovaného datového katalogu a možná i tak trochu noční můra pro všechny, kteří si jsou vědomi technické i procesní náročnosti datové synchronizace a celé platformy GDSN – to je, vlastně byl, tzv. Major Release 3. Nejrozsáhlejší update globální datové sítě pro předávání obchodních, logistických i zákaznicky orientovaných dat.
Více Masivní inovace GDSN

Více

29. globální zdravotnická konference GS1

I když se tentokrát konference konala mimo starý kontinent, hovořilo se na ní samozřejmě také o novinkách v postupu prací na systému verifikace léčiv v Evropě. Problematika verifikace léčiv je pochopitelně tématem nejenom pro Evropu, ale zajímá i zbytek světa. Zdravotnictví je dnes významným globálně fungujícím sektorem.
Více 29. globální zdravotnická konference GS1

Více

EDI v Hyundai Glovis Czech Republic

Společnost Hyundai Glovis Czech Republic poskytuje komplexní logistické služby pro automobilku Hyundai Motor Manufacturing Czech se sídlem v Nošovicích. Služby výrobní a dopravní logistiky poskytuje dalším 40 zákazníkům – českým, korejským, maďarským, německým, polským, rakouským, slovenským a slovinským. Provider nedávno implementoval automatizované řešení EDI pro komunikaci s dodavatelem v oblasti automotive, společností Autoneum. Partneři si vyměňují zprávy DESADV a RECADV.

Více

Valná hromada 2016

Letošní zasedání valné hromady globální organizace GS1, které se konalo v Mexico City, bylo již 43. v pořadí. Mexiko je země, která se pyšní mimořádně bohatou historií, ale také rychle se rozvíjející ekonomikou. Z hlediska využívání Systému GS1 patří k velmi rozvinutým a dlouholetým členům. GS1 Mexico je jedna z nejlépe fungujících národních organizací na americkém kontinentu a je považována za jakýsi spojovací článek mezi nejvýznamnějším hráčem, GS1 US, a národními organizacemi Latinské Ameriky. Valná hromada se v Mexiku konala již podruhé; ta první proběhla před více než dvaceti lety.

Více

Strana: 1/2« První stranaPředchozí strana12Následující stranaPoslední strana »